SKIN & BODY NEWS

 HEALTHY • LIFESTYLE • TRANSFORMATION • NUTRICOSMETICS CARE • LOVE YOUR BODY • SKIN IS YOUR FASHION •

Zázrační ochránci naší pokožky: Seznamte se s ceramidy

Sdílejte

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pokud jich máme nedostatek, naše kůže je vysušená, podrážděná, náchylná k předčasnému stárnutí i tvorbě ekzémů a akné. Ceramidy jsou nepostradatelní ochránci zdraví naší pokožky, přesto ale mnozí netuší, co si pod tímto pojmem představit a jak jejich zásoby doplňovat.

Jako první se určitě nabízí otázka, co vlastně ty zázračné ceramidy jsou. Jde o molekuly lipidů (tuků), které se v našich kožních buňkách vyskytují přirozeně, a dokonce tvoří asi 50 procent vnější vrstvy kůže (1). Často jsou také přirovnávány k lepidlu, které právě tyto buňky drží pohromadě a pomáhá vytvářet nepropustnou bariéru (2), jež uzamyká vlhkost a zabraňuje vysušování nebo podráždění pokožky (3). Tu mimochodem bariéra také chrání před bakteriemi, viry a škodlivými vlivy životního prostředí. Pokud je ale ceramidů málo, bariérová funkce pokožky je oslabena, což vede k její dehydrataci, popraskání, zarudnutí, citlivosti nebo akné. Výzkumy také ukazují, že lidé, kteří trpí ekzémy nebo lupénkou, mají v kůži právě nedostatek ceramidů (4).

 

Jak ceramidy doplnit?

Na hladinu ceramidů má vliv celá řada faktorů, mezi ty nejvýznamnější ale patří UV záření, smog, drsné podnebí nebo věk. Ačkoli totiž pokožka přirozeně ceramidy obsahuje, s přibývajícími léty (u žen zejména po 35. roce života) se jejich produkce snižuje, což pak činí pleť sušší. A jak je známo, jemné vrásky jsou mnohem patrnější na suché pleti. Ale není třeba zoufat, všechny tyto projevy se dají odvrátit nebo minimalizovat doplněním dalších ceramidů do pokožky. A to především pomocí kvalitních doplňků stravy nebo produktů lokální péče o pleť. Právě ve světě kosmetiky i nutrikosmetiky si totiž ceramidy získaly velkou oblibu. Je totiž dokázáno, že používání výrobků, které je obsahují, může pomoci zmírnit podráždění pokožky a účinně bojovat s její suchostí, ekzémy i dalšími problémy.(5)

Efektivita rýžových ceramidů

Vzhledem k jedinečným bioaktivním složkám rýže a skutečnosti, že obsahuje velké množství lipidů, které mají velmi podobnou chemickou strukturu ceramidům přítomných v lidské kůži, jsou právě rýžové ceramidy (6) perfektními pomocníky také v boji proti stárnutí. Zejména pak díky jejich excelentní hydratační vlastnosti a schopnosti omlazovat všechny vrstvy pokožky jsme si je vybrali jako zásadní složku našeho MOLECOOL ICONIC BEAUTY CREAMU.

Patentované a vysoce efektivní rostlinné fytoceramidy z rýže Oryza, které jsou prokazatelně účinné v prevenci proti stárnutí, obsahuje i naše špičková nutrikosmetická výživa v tobolkách MOLECOOL ICONIC BEAUTY TABS . Ta totiž už za šest měsíců užívání zvyšuje hydrataci pokožky i její elasticitu, a naopak snižuje hloubku vrásek.

Zdroje:

  1. lipidworld.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12944-016-0178-7
  2. sciencedirect.com/topics/biochemistry-genetics-and-molecular-biology/ceramide
  3. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12553851/
  4. karger.com/Article/Pdf/464337
  5. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18306855/
  6. mymolecool.com/wp-content/uploads/sites/2/2020/09/Rice-ceramides-GB-Technical-MKG-file-V04-16.pdf
  7. mymolecool.com/wp-content/uploads/sites/2/2020/09/ORYZA-CERAMIDE-7.1NS.pdf
Vnější péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY CREAM

Vysoce koncentrovaný omlazující krém, inspirovaný špičkovými nano a high-tech technologiemi, obsahujícími 12 patentovaných látek, účinně bojuje proti stárnutí pleti, zvyšuje hydrataci, pevnost a eliminuje drobné linky a vrásky.
1350 Kč
Vnitřní péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY CAPS

Špičková výživa obsahuje 2 prvotřídní patentované látky s prvotřídní účinností a vstřebatelností, podpořené skupinou minerálů a vitamínů. Omlazuje, projasňuje a hydratuje pokožku celého těla.   
 
1390 Kč

Začněte 60-ti denní transformaci již dnes.

MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACK