SKIN & BODY NEWS

 HEALTHY • LIFESTYLE • TRANSFORMATION • NUTRICOSMETICS CARE • LOVE YOUR BODY • SKIN IS YOUR FASHION •

Z talíře do kosmetiky: Jaká je role malin v boji proti stárnutí pleti?

Sdílejte

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Elixír mládí právě k tolik hledanému zázraku by se dal s přehledem přirovnat extrakt z kmenových buněk malin. Patentovaná látka, která má schopnost dokonale hydratovat pokožku, chránit ji před škodlivými vlivy nebo podporovat tvorbu vlastního kolagenu, je totiž klinicky prověřenou zbraní proti vráskám. Umí toho ale mnohem více.

Stačí jedno sousto a vybaví se vám jemná vůně babiččiny marmelády, rána, kdy jste je ještě orosené otrhávala z keřů na zahradě i vzpomínky na noc, v níž vám je osudový muž slíbával ze rtů. Magie malin ale tkví nejen v jejich nezapomenutelné chuti. V nejrůznějších podobách by si totiž své místo na vašich talířích i kosmetických stolcích měly vysloužit především díky jejich zázračným schopnostem pomáhat hned v několika rovinách.  Prokazatelné účinky mají při řešení menstruačních potíží, problémů s trávením a objevila se i řada studií, které poukazují na jejich protirakovinné schopnosti (1). A pokud jde o efektivní a komplexní péči o váš zevnějšek, tak patentovaný extrakt získaný z jejich kmenových buněk je jedním z nejúčinnějších pomocníků proti vráskám a stárnutí pokožky.

Maliny jako štít proti stresorům

V běžném životě jsou to totiž právě kožní buňky, které jsou nejvíce vystavené environmentálním stresorům, mezi které patří například UV záření, smog, toxiny, cigaretový kouř nebo další nečistoty v ovzduší. A ve chvíli, kdy se těmito vlivy buňky poškodí, kůže ztrácí pevnost, vitalitu a stává se náchylnější k nejrůznějším onemocněním. Pokud navíc stresorům čelíte nepřetržitě, můžete se velmi jednoduše dopracovat až k chronickým kožním zánětům (2), které se vyznačují nepřetržitou produkcí volných radikálů. Ty pak poškozují proteiny včetně kolagenu nebo elastinu, což se nakonec stane příčinou ochabnutí pleti, ztráty její pružnosti i jemnosti a vzniku vrásek nebo pigmentových skvrn.

Ale nezoufejte. Řešením na první pohled bezvýchodné situace jsou totiž právě maliny. Několik jejich odrůd obsahuje antioxidanty (3), které jsou schopny zmírnit poškození kůže a mají protizánětlivé účinky. Největší množství jich v sobě ukrývá maliník obecný (Rubus idaeus). Právě jeho listy slouží v laboratořích jako výchozí materiál k výrobě kmenových buněk, jejichž v oleji rozpustný extrakt je převratným a ceněným objevem v kosmetickém průmyslu (4), kde může být využíván jako hydratační a zvlhčující látka do tělových mlék nebo jako exkluzivní přísada luxusních pleťových krémů, které jsou speciálně navržené k boji proti vráskám.

Jaké schopnosti mají patentované kmenové buňky z malin?

Klinicky ověřenou látku BerryFlux Vita z kmenových buněk malin obsahuje i náš vysoce účinný anti-aging krém Molecool Iconic Beauty Cream (5). Právě díky tomuto extraktu totiž získal klíčovou vlastnost dokonale pleť hydratovat, což pomáhá k zachování její jemnosti, pružnosti, hustoty i jasu. A jak kmenové buňky BerryFlux Vita (6) těchto výsledků docílí?  Hned díky několika svým mimořádným schopnostem.

  • Posilují transport vody a glycerolu v pokožce.
  • Udržují a koncentrují v pokožce vláhu, takže zlepšují její krátkodobou i dlouhodobou hydrataci.
  • Zvyšují množství kyseliny hyaluronové v pleti, čímž podporují tvorbu vlastního kolagenu.
  • Pozitivně ovlivňují produkci ceramidů, jedné z nejklíčovějších složek v boji proti stárnutí.

Výzkumy mluví jasně

A pokud máte rádi výzkumy a čísla, zajímavé testy provedla společnost Vitalab na dvaceti dobrovolnících ve věkovém rozmezí 20 až 60 let, kteří měli suchou až extrémně suchou pokožkou. Dvakrát denně si účastníci testu aplikovali na pokožku krém s obsahem 0,5 % BerryFlux Vita a jinou oblast kůže ošetřili pouze placebem. BerryFlux Vita nakonec ve srovnání s placebem prokázal pozitivní krátkodobý účinek na hydrataci pokožky (+18 % po 30 minutách a +11 % po 7 hodinách) a udržel pokožku dokonale hydratovanou i po delší dobu (+16 % po 14 dnech a +19 % po 28 dnech).

Přípravky obsahující patentované kmenové buňky z malin vám sice asi nezvládnou přepsat rok narození na občanském průkazu, ale díky jejich pravidelnému používání zůstane tento údaj jen bezvýznamným číslem, které se nikterak neotiskne do vaší prozářené a perfektně hydratované pleti.

Zdroje:

  1. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27322511/M.
  2. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18254816/
  3. sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0963996999000952
  4. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25940647
  5. mymolecool.com/produkt/molecool-iconic-beauty-cream/
  6. mymolecool.com/wp-content/uploads/sites/2/2020/09/NC08-Recto-verso_BerryFlux-Vita.pdf
Vnější péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY CREAM

Vysoce koncentrovaný omlazující krém, inspirovaný špičkovými nano a high-tech technologiemi, obsahujícími 12 patentovaných látek, účinně bojuje proti stárnutí pleti, zvyšuje hydrataci, pevnost a eliminuje drobné linky a vrásky.
1350 Kč
Vnitřní péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY CAPS

Špičková výživa obsahuje 2 prvotřídní patentované látky s prvotřídní účinností a vstřebatelností, podpořené skupinou minerálů a vitamínů. Omlazuje, projasňuje a hydratuje pokožku celého těla.   
 
1390 Kč
Vnitřní + vnější péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACK

2 měsíční, unikátní omlazující kúra spojuje vnitřní a vnější péči o pleť, s vysokým anti-ageingovým účinkem.Obsahuje celkem 14 patentovaných látek.

1990 Kč
Vnitřní péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY CAPS

Špičková výživa obsahuje 2 prvotřídní patentované látky s prvotřídní účinností a vstřebatelností, podpořené skupinou minerálů a vitamínů. Omlazuje, projasňuje a hydratuje pokožku celého těla.   
 
1390 Kč

Začněte 60-ti denní transformaci již dnes.

MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACK