SKIN & BODY NEWS

 HEALTHY • LIFESTYLE • TRANSFORMATION • NUTRICOSMETICS CARE • LOVE YOUR BODY • SKIN IS YOUR FASHION •

Peptidy jako novodobý botox: Proč vyhledávat přípravky s jejich obsahem?

Sdílejte

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pokud patříte mezi ty, kteří pravidelně hltají zprávy ze světa kosmetiky, možná už jste slyšeli, že peptidové krémy jsou novým botoxem. Naprosto totožný efekt jako invazivní procedura vám sice peptidy nezajistí, bez debat jsou ale velmi účinnou anti-agingovou ingrediencí, po které byste se rozhodně měli při nákupu potravy pro pokožku poohlédnout. Krásně pružnou a vypnutou pleť totiž vykouzlit umí. 

Péče o pleť je trendy a kosmetické firmy se tak předhánějí, kdo přijde s tím nejlepším a neúčinnějším receptem na krásu a mládí. V nepřebraném množství přípravků, postupů a ingrediencí ale nalezneme jen zlomek z těch, o kterých můžeme s naprostou jistotou říci, že naší pokožce nejen neubližují, ale i přináší tolik kýžený efekt. Jedněmi z oněch zázraků jsou i organické sloučeniny s názvem peptidy. Jde o řetězce složené ze dvou a více aminokyselin, které se přirozeně vyskytují v naší pokožce a stimulují tvorbu dalších látek, jako je například kolagen a elastin. A jak víme, právě ty nám zajišťují krásně pružnou a vypnutou pleť.

 Poslíčci pro buňky

Peptidy jsou unikátní v tom, že fungují jako poslíčci pro ostatní buňky. Když se tedy například množství kolagenu vlivem věku a faktorů životního prostředí tenčí, peptidy signalizují kožním buňkám, že by ho měly vytvářet více. Není ale žádným tajemstvím, že se zvyšujícím se věkem ubývá nejen kolagenu a elastinu, ale i peptidů, jež je potřeba doplňovat vhodnými přípravky. I proto se už několik let staly předmětem zkoumání kosmetických firem, které se je naučily vytvářet synteticky i získávat z přírody – například z rýže, sóji nebo hrášku.

Peptidy navíc dokážou proniknout do vnitřní vrstvy pokožky, takže místo toho, aby uvízly na povrchu kůže, dostanou se do ní mnohem hlouběji. I proto jsou velmi účinnou složkou krémů proti stárnutí nebo pro posílení kožní bariéry. Ostatně i mnohé studie už prokázaly, že v kosmetických přípravcích mají v boji s vráskami peptidy velký vliv a jsou stále oblíbenější ingrediencí.

I když vývoj syntetických peptidů pro péči o pleť sahá až do 80. let 20. století, na rostoucí a inovativní kosmetický trh jsou uváděny stále nové a nové typy s dalšími atraktivními schopnostmi, jak (nejen) naši pokožku udržovat v kondici. Jednotlivé peptidy se od sebe liší délkou aminokyselinového řetězce, jeho uspořádáním a aminokyselinami, ze kterých je složen, od čehož se pak odvíjí právě i  jednotlivé účinky. A jaké to jsou?

Zjemňují vrásky i působí na psychiku

 Podporují tvorbu pružných vláken, mají silné antioxidační účinky, díky své schopnosti posilovat proteiny v pokožce prokazatelně a viditelně zlepšují její strukturu – zejména zmírňují  jemné linky a vrásky, pomáhají bojovat proti pigmentovým skvrnám, sjednocují tón pleti, jsou pomocníkem při budování silnější kožní bariéry, zvyšují hustotu i pevnost kůže a uvolňují svaly zodpovědné za vznik mimických vrásek. Dalším velkým benefitem je, že některé peptidy jsou antimikrobiální, což znamená, že mohou ničit bakterie, které způsobují akné. Hexapeptidy pak například mohou také vyvolat účinek podobný botoxu a za jedny z neúčinnějších jsou považovány tripeptidy, které jsou známy pro progresivní účinky na vrásky a pevnost, elasticitu i ochablost pokožky.

Peptidy se ale používají také jako stimulátory a terapeutické prostředky pro růst vlasů nebo pro rozklad tuků a přírodní varianty prý mohou posloužit také při léčbě depresí.

Účinné peptidy naleznete i v našem vysoce koncentrovaném krému MOLECOOL ICONIC BEAUTY CREAM. Konkrétně stav vaší pleti pomohou zlepšit  C-Pep ™ TriColl, který stimuluje syntézu kolagenu až o 57 procent, a také C-Pep ™ Elastyl, jenž zpevňuje pleť až o 51 procent a stimuluje produkci elastinu až o 169 procent.

Začněte 60-ti denní transformaci již dnes.

MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACK