SKIN & BODY NEWS

 HEALTHY • LIFESTYLE • TRANSFORMATION • NUTRICOSMETICS CARE • LOVE YOUR BODY • SKIN IS YOUR FASHION •

Organická kosmetika jako štít pro pokožku i planetu

Sdílejte

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Kosmetika, která není plná chemie, je stále žádanějším zbožím. Ne vždy je ale snadné se na první pohled zorientovat v tom, kdy jde opravdu o zelený zázrak”, jenž dá vaší pokožce to, co potřebuje. A ještě bez vedlejších účinků a velké zátěže pro životní prostředí. Pokud ale sáhnete po certifikované organické kosmetice, krok vedle prakticky nehrozí. Co vlastně jsou organické produkty a v čem se liší od těch přírodních?

Šetrná kosmetika táhne, čísla mluví jasně. Celosvětový trh s organickou péčí o pleť byl totiž v roce 2021 oceněn na 9,83 miliardy amerických dolarů a očekává se, že v následujících osmi letech ročně poroste až o 8,9 procenta. Kosmetika bez chemických látek je totiž v dlouhodobém horizontu považována za efektivnější, a především má pak oproti té, která obsahuje chemii, prokazatelně méně vedlejších účinků a je k pokožce šetrnější. Právě rostoucí výskyt alergií a kožních problémů, jako jsou akné nebo vyrážky způsobené syntetickými složkami, se staly hlavními důvody, proč poptávka po organických přípravcích stále roste.

 Co jsou organické látky?

 Pokud jde o to, co vlastně jsou ty zázračné přísady, které organická kosmetika obsahuje, tak se jedná o látky vypěstované bez použití umělých složek, jako jsou třeba chemické pesticidy nebo hnojiva. Jde tedy o látky z rostlinných surovin, v nichž se nesmí objevit například žádné sloučeniny ropného původu, parafín, formaldehyd a syntetická barviva. Dodržují se také přísné normy během jejich extrakce, čištění nebo zpracování a měly by být také biologicky odbouratelné, což znamená, že se rychle rozkládají a nehromadí se v životním prostředí.

Pokud se tedy ptáte, odkud se berou přísady vašeho organického krému, je vysoká šance, že je to z ekologického zemědělství nebo kontrolovaného sběru v přísně vybraných lokalitách. Když tedy ve složení najdete například aloe vera, s velkou pravděpodobností bude pocházet z ekologické farmy pěstující aloe. Certifikovaná organická kosmetika by také neměla být testována na zvířatech a její obaly by se měly dát recyklovat.

Přírodní nebo organická?

 Hlavním rozdílem oproti kosmetice přírodní je, že ta organická je více regulovaná. Samozřejmě i to se ve světě liší. Například v USA musí certifikované výrobky obsahovat nejméně 95 procent organických složek, udržovat nebo zlepšovat kvalitu ovzduší a půdy i zachovávat biologickou rozmanitost. Přírodní kosmetika sice obsahuje přírodní extrakty a různé esence, avšak základ těchto produktů může být chemický. Takže se velmi často stává, že si vlastně v dobré víře nevědomky pořídíme výrobky plné chemie a látek získaných z ropy.

Další výhodou organické kosmetiky je, že neobsahuje látky,  které mohou škodit volně žijícím živočichům a snižovat biologickou rozmanitost. Také méně znečišťují životní prostředí a pomáhají minimalizovat dopady tohoto průmyslu na planetu.

Prvními organickými a veganskými náplastmi na trhu jsou naše expresní hydrogelové oční náplasti MOLECOOL EYE PATCH MASK. Obsahují organickou vodu z ječmene Barley, výtažek z kůry Perské akácie (Albizia Julibrissin, BEAUTIFEYE®), tělu příbuzný přírodní glykogen (PhytoSpherix), extrahovaný hyaluronát sodný s nízkou molekulovou hmotností či 100% přírodní extrakt z kořene Konjac. Recepturou bohatou na exkluzivní rostlinné výtažky tak znatelně redukují známky únavy.

 

Začněte 60-ti denní transformaci již dnes.

MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACK