SKIN & BODY NEWS

 HEALTHY • LIFESTYLE • TRANSFORMATION • NUTRICOSMETICS CARE • LOVE YOUR BODY • SKIN IS YOUR FASHION •

Kyselina hyaluronová: Molekula mládí s výjimečnými účinky na zdraví i krásu

Sdílejte

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Patří mezi největší fenomény ve světě péče o pleť a často se jí přezdívá molekula mládí. Najdeme ji v krémech, doplňcích stravy a hojně se využívá i při estetických zákrocích. Kyselina hyaluronová je důležitou ingrediencí koktejlu, který zajišťuje nejen krásu pokožky, ale i její zdraví. Proto bychom si měli dávat pozor, abychom jí našemu tělu dopřávali dostatek.

Kdo nikdy neslyšel o účincích a širokém využití kyseliny hyaluronové, jako by nebyl. Přípravky, které ji obsahují, totiž vlastní pravděpodobně většina žen, jež se snaží udržet si mladistvý a zdravý vzhled pleti. Její moc ale sahá ještě mnohem dál.

Kyselina hyaluronová je glykosaminoglykan (lineární polysacharid) a přirozeně se vyskytuje i vzniká v našem těle. Společně s kolagenem pak tvoří velmi důležité stavební prvky kůže. Najdeme ji například v pojivových tkáních, očích, kloubech, a především pak právě v pokožce, kde se nachází přibližně 50 procent (zdroj) z celkového množství, jež naše tělo obsahuje. Hlavní funkcí kyseliny hyaluronové je hydratace tkání a udržování v nich dostatečné vlhkosti (zdroj), což zvládá díky své schopnosti zadržovat a vázat vodu. Jen pro představu – jeden její gram na sebe zvládne navázat klidně i několik litrů vody. Zatímco kolagen se tedy stará o pevnost pleti, kyselina hyaluronová, která mimochodem tvorbu kolagenu v našem těle přímo stimuluje, ji vyživuje a hydratuje, aby si i po letech zachovala svou pružnost i jemnost (zdroj).

Stop stárnutí kůže

Jako u dalších složek, které zajišťují zdravý vzhled pleti, i u kyseliny hyaluronové hraje ale velký význam především její množství. To nepříznivě ovlivňují (zdroj) vnější faktory, jako je například UV zářeníkteré vrásky prohlubuje, ale i věk, protože vlhkost pokožky se s léty snižuje. Právě boj s projevy stárnutí a dehydratací pleti jsou důvodem, proč se ženy rozhodnou pro doplnění této kyseliny například pomocí krémů, sér nebo třeba doplňků stravy. Kyselinu hyaluronovou obsahuje také náš vysoce účinný anti-aging krém MOLECOOL ICONIC BEAUTY CREAM i špičková výživa v tobolkách MOLECOOL ICONIC BEAUTY TABS, která výrazně redukuje vrásky a zvyšuje jas i pružnost pokožky. Ostatně efektivitu přípravků s obsahem kyseliny hyaluronové na hydrataci pokožky (zdroj), redukci vrásek, snížení výskytu zarudnutí nebo ekzémů potvrzují i mnohé studie. Vysoce účinné jsou pak také nejrůznější doplňky stravy, v nichž se tato molekula mládí nachází. Pokud vás zajímá, jak se kyselina hyaluronová pro kosmetické a nutrikosmetické využití získává, tak už tomu rozhodně není jako dříve, kdy jako její zdroj sloužily například kohoutí hřebínky nebo žraločí kůže, v současnosti se totiž vyrábí fermentací.

Široká škála využití

Důležité je si ale také říci, že kyseliny hyaluronové existují různé typy v odlišných molekulových hmotnostech, od čehož se pak také odvíjí její účinky i využití v nutrikosmetice a kosmetice. Například v našich tobolkách  MOLECOOL ICONIC BEAUTY TABS najdete patentovanou kyselinu hyaluronovou Haplex®, jež je vhodná pro používání v nutrikosmetických produktech. Má velmi nízkou molekulovou hmotnost, takže je skvěle vstřebatelnou variantou a výrazně tak zvyšuje elasticitu pokožky. Ve velmi krátké době také dokáže regenerovat pokožku a vyhladit jemné vrásky.

Kyselina hyaluronová ale umí spoustu dalších zázraků. Napomáhá například rychlejšímu hojení ran, zmírňuje záněty, reguluje obnovu tkání, díky antibakteriálním vlastnostem může pomoci snížit riziko infekce (zdroj), zmírňuje bolest kloubů (zdroj), pomáhá s ekzematickou pokožkou, je účinná v boji se suchostí očí a podporuje dobrý stav kostí.

Začněte 60-ti denní transformaci již dnes.

MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACK