SKIN & BODY NEWS

 HEALTHY • LIFESTYLE • TRANSFORMATION • NUTRICOSMETICS CARE • LOVE YOUR BODY • SKIN IS YOUR FASHION •

Jak dostat po létě pleť do rovnováhy? Podzimní péče má své zásady.

Sdílejte

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Léto je definitivně pryč a nás čeká období šípkových čajů, tlustých svetrů a listí hrajícího všemi barvami. Podzim je ale také časem nových začátků. Ať už se ale vrhneme do plnění svých pracovních snů nebo třeba navazování  čerstvých milostných románků, nesmíme u toho zapomínat na obnovou rovnováhy pleti. Obzvlášť po létě je totiž kvalitní péče o pokožku opravdu důležitá.

Kdo by nemiloval léto? Dny jsou dlouhé a voňavé, po trávě chodíme naboso, na každém kroku nás slunce svými paprsky hladí po tváři a ve vodě jsme častěji než za pracovním stolem. Jenže naše pokožka dostává v tomto období pořádně zabrat. Vysoké teploty, UV záření, přechody z horka do klimatizovaného prostředí, časté koupání, chlór a povětrnostní podmínky totiž způsobují, že pokožka může vypadat bledě, být poškozená, citlivá, šupinatá a zrohovatělá. A co je zásadní, pleť po náročných letních měsících postrádá dostatečnou vláhu, čímž se oslabuje její přirozená bariéra. Kromě toho se vlivem UV záření také vytvářejí volné radikály a dochází k redukci kolagenových vláken. Dbát tedy musíme především na obnovení rovnováhy pleti, protože pokožka na podzim potřebuje především dostatek minerálů a hydratačních látek. A to i kvůli tomu, že v tomto období klesá vlhkost, takže se můžeme častěji setkat s ekzémy a podrážděním kůže než v jiných ročních obdobích.

Jak na efektivní podzimní péči?

 Jako svůj primární cíl byste si měli vytyčit pokožku zklidnit, vyživit, hloubkově hydratovat a regenerovat. Než se ale začnete zamýšlet nad tím, jaké přípravky si na pleť nanesete, zaměřte se na zbavení se odumřelých kožních buněk. A to pomocí peelingů, protože díky nim mohou všechny složky dalších produktů lépe pronikat do pokožky. Mezi častá doporučení pak patří vyhnout se sprchování horkou vodou a ideálně během večerního rituálu používat pH neutrální mýdlo. Ve složení kosmetických přípravků se kromě zklidňujících a hydratačních látek vyplatí hledat i antioxidanty. Krémy pak volte ty s obsahem kyseliny hyaluronové. Ta totiž dokáže vhodně hydratovat dokonce i pokožku se sklonem k akné. A to aniž by zapříčinila tvorbu pupínků. Důležitá je pak také ochrana kožní bariéry a příprava pokožky na studenou zimu, kdy je skvělé naservírovat našemu největšímu orgánu pořádnou porci minerálů a vitamínů.

 Zvenku i zevnitř

 I na podzim, ostatně stejně jako v jiných ročních obdobích, platí, že nejefektivnější je vyživovat a  hydratovat pokožku zvenku i zevnitř, tedy pomocí kosmetiky a nutrikosmetiky. Zvlhčovače, jako jsou krémy a masti, totiž pomáhají udržet vlhkost tím, že snižují ztrátu tekutin v nejsvrchnější vrstvě kůže. Nutrikosmetické doplňky stravy zase zvládnou perfektně dostat potřebné hydratační látky přes tenké střevo přímo na místo, kde je jich nejvíce potřeba. Navíc pak dokáží skvěle bojovat proti volným radikálům vznikajících v důsledku slunečního záření. Náš  MOLECOOL ICONIC BEAUTY CREAM obsahuje hned několik ověřených patentovaných látek, které působí proti ztrátě hydratace, dokáží maximálně vázat vlhkost a navracejí pleti mladistvý vzhled. Patří mezi ně například ona zázračná kyselina hyaluronová, rýžové ceramidy v nejvyšší kvalitě a perfektní hydrataci zaručí i extrakt z kmenových buněk malin nebo rozmarýnový extrakt. Patentovanými složkami se pyšní také vysoce účinné vyživující tobolky MOLECOOL ICONIC BEAUTY TABS , v nichž najdete značkovou kyselinu hyaluronovou HAPLEX® s nejnižší molekulovou hmotností na trhu, rostlinné fytoceramidy z rýže ORYZA® nebo celou řadu vitamínů a minerálů. Nejefektivnější a nejkomplexnější podzimní péčí je tak určitě náš Molecool Iconic Beauty Pack, který obsahuje oba klíčové produkty.

Začněte 60-ti denní transformaci již dnes.

MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACK