SKIN & BODY NEWS

 HEALTHY • LIFESTYLE • TRANSFORMATION • NUTRICOSMETICS CARE • LOVE YOUR BODY • SKIN IS YOUR FASHION •

Hydratovat! Hydratovat! Hydratovat! Voda jako základ zdraví i péče o pleť

Sdílejte

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Voda je klíčovou součástí každé naší buňky, palivem, díky němuž zvládáme udržet tělo na nohou. Během dne o ni ale ve velkém množství přicházíme, a to třeba i pouhým dýcháním. Je všeobecně známo, že právě nedostatek tekutin způsobuje únavu, zhoršuje fyzickou i psychickou výkonnost a může vést až k selhání důležitých orgánů. Víte ale, jaké následky zanechává špatná hydratace na vaší pokožce?

Naše tělo tvoří z velké části voda. Přesněji je to u žen 55 a u mužů 60 procent (1). Máme ji v každé buňce a zabezpečuje obrovské množství tělesných funkcí i procesů. Není tak divu, že pokud je naše tělo dehydrované, hůře se vylučují odpadní látky, snižuje se schopnost regulace tělesné teploty, klesá sportovní výkonnost a nedostatek vody má velký vliv i na funkce mozku. Ten je mimochodem tvořen vodou ze 75 procent. Výzkumy například zjistily, že stačí ztráta pouhých 1,36 procenta tekutin, aby se vám zhoršila nálada, koncentrace, a naopak zvýšila četnost bolestí hlavy (2).

Předčasné stárnutí jako projev dehydratace

Další studie pak prokázala, že pokud nebudete pít vodu po dobu 36 hodin, znatelně klesne rychlost vašich reakcí a zhorší se krátkodobá paměť. Jestliže tedy své tělo dostatečně „nezaléváte“, trpí všechny orgány. A když vezmeme v potaz, že tím největším orgánem je kůže, jeví se jako naprosto zřejmé, že právě na naší pokožce se nedostatečná hydratace viditelně podepíše. Její obranyschopnost je totiž znatelně oslabená, což vede k větší citlivosti, pomalejší regeneraci, podráždění, ztrátě elasticity i šupinatému vzhledu nebo znatelně zhrublému povrchu. Nejvíce viditelným efektem špatně hydratované pleti je ale její předčasné stárnutí. Sušší kůže se (3) velmi často projevuje větším množstvím vrásek s hlubšími i širšími rýhami. Vnější i vnitřní hydrataci bychom tedy měli začít vnímat jako nezbytnou součást každodenní péče o pleť, protože prokazatelně zjemňuje linie pokožky a zpomaluje tvorbu vrásek.

Schopnost pokožky udržovat v sobě zdravou hladinu vody ovlivňují mnohé vnější faktory, jako jsou extrémní teploty, klimatizace, topení, mycí prostředky, léky, alkohol nebo třeba cigarety. Velký podíl na dehydrataci pokožky mají ale především sluneční paprsky. UV záření je zodpovědné za rozklad kolagenových a elastinových vláken, kvůli čemuž se pak kůže nedokáže vrátit do svého tvaru a vznikají nové vrásky. Ty jsou navíc kvůli ztrátě vody ve vrchní vrstvě pokožky mnohem výraznější.

Jak doplňovat vodu?

Názory na to, kolik vody bychom během dne měli vypít, se často různí. Podle dat z prestižního amerického lékařského výzkumného centra Mayo Clinic (4) ale platí doporučení 3,7 litru pro muže a 2,7 litru pro ženy. Jako u většiny věcí ale záleží na konkrétním člověku, protože každý má jiné potřeby, které jsou závislé na mnohých faktorech. Důležité je pak především doplňovat tekutiny průběžně a nečekat až na pocit žízně.

Nenechte se ale mýlit, vodu nezískáváme jenom pitím nápojů. Rovnou okolo 20 procent denního příjmu nám poskytují potraviny. Mezi ty nejvodnatější patří například okurky, celer, cuketa, jahody nebo květák.  A pokud budete během dne místo čokolády ujídat třeba vodní meloun, rozhodně se to dá počítat za preventivní opatření proti stárnutí. Obecně se totiž předpokládá, že voda ve stravě (5) je zdraví prospěšná právě zejména z dermatologického hlediska a je dokázáno, že vyšší přísun vody v běžné stravě může pozitivně ovlivnit stav kůže. Naopak s vykřičníkem byste si měli označit „urychlovače“ vrásek, jakými jsou alkohol, který pokožku dehydratuje, nebo cukrovinky.

Další možností, jak své pokožce dodat tolik potřebnou vláhu, je začít ji hydratovat zvenku i zevnitř pomocí kosmetiky a nutrikosmetiky. Zvlhčovače, jako jsou krémy a masti, pomáhají udržet vlhkost tím, že snižují ztrátu tekutin v nejsvrchnější vrstvě kůže. Nutrikosmetické doplňky stravy zase zvládnou perfektně dostat potřebné hydratační látky přes tenké střevo přímo na místo, kde je jich nejvíce potřeba. Náš  MOLECOOL ICONIC BEAUTY CREAM obsahuje hned několik ověřených patentovaných látek (6), které působí proti ztrátě hydratace, dokáží maximálně vázat vlhkost a navracejí pleti mladistvý vzhled. Patří mezi ně například kyselina hyaluronová s nejnižší molekulovou hmotností, rýžové ceramidy v nejvyšší kvalitě, extrakt z kmenových buněk malin nebo rozmarýnový extrakt. Patentovanými složkami se pyšní i vysoce účinné tobolky MOLECOOL ICONIC BEAUTY TABS , v nichž najdete kyselinu hyaluronovou Haplex a rostlinné fytoceramidy z rýže ORYZA.

 

Zdroje

  1. usgs.gov/special-topics/water-science-school/science/water-you-water-and-human-body
  2. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22190027
  3. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22672420
  4. mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrion-and-healthy-eating/in-depth/water/art-20044256
  5. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4529263
  6. mymolecool.com/vyzkum-patenty
Vnější péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY CREAM

Vysoce koncentrovaný omlazující krém, inspirovaný špičkovými nano a high-tech technologiemi, obsahujícími 12 patentovaných látek, účinně bojuje proti stárnutí pleti, zvyšuje hydrataci, pevnost a eliminuje drobné linky a vrásky.
1350 Kč
Vnitřní péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY CAPS

Špičková výživa obsahuje 2 prvotřídní patentované látky s prvotřídní účinností a vstřebatelností, podpořené skupinou minerálů a vitamínů. Omlazuje, projasňuje a hydratuje pokožku celého těla.
1390 Kč
Vnější péče

MOLECOOL EYE PATCH MASK pack

Expresní hydrogelové oční náplasti MOLECOOL EYE PATCH MASK jsou prvními organickými a veganskými náplastmi na trhu. Díky svému jedinečnému tvaru, pokrývajícímu celou oblast očního okolí.
890 Kč

Začněte 60-ti denní transformaci již dnes.

MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACK