SKIN & BODY NEWS

 HEALTHY • LIFESTYLE • TRANSFORMATION • NUTRICOSMETICS CARE • LOVE YOUR BODY • SKIN IS YOUR FASHION •

Fenomén jménem nutrikosmetika: Proč začít vyživovat svou pleť zevnitř?

Sdílejte

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Anti-aging péče nemusí být synonymem pro desítky kosmetických produktů v koupelně ani sérii invazivních estetických zákroků. Ne nadarmo se totiž říká, že krása vychází zevnitř. V tomto případě ale neodkazujeme k čistotě vaší duše, ale fenoménu nutrikosmetiky, která pomocí účinných látek působí zevnitř těla a zlepšuje vzhled nejen pleti, ale i vlasů a nehtů. 

V posledních letech je stále více v módě holistický přístup ke kráse, který ženám nabízí kombinaci vnitřní a vnější péče. Jinými slovy jde o to, že lokální péči o pleť pomocí krémů nebo sér doplňujeme ještě vnitřním užíváním nutrikosmetických produktů, které se na trhu objevují v nejrůznějších podobách. Za nejúčinnější variantu jsou ale obecně považovány ty ve formě tablet, tobolek a kapslí. Kvalitní nutrikosmetika(zdroj) v podobě doplňků stravy v sobě pak mísí řadu účinných látek, jako jsou minerály, vitamíny, rostlinné extrakty, peptidy, bílkoviny, karoteny, omega-3 mastné kyseliny, kyselinu hyaluronovou, ceramidy, kolagen nebo látky, které jeho tvorbu podporují.  Právě díky takovému koktejlu nutrikosmetická kůra zvládne vyřešit mnohé problémy s pletí a pozitivní vliv má i na vlasy nebo nehty.

Výživa zevnitř jako základ

Důvod k prozkoumání možností nutrikosmetiky mají i ti, kteří si zakládají na pestré a vyvážené stravě, protože přísun potřebných látek z potravin nemusí být vždy dostatečný, aby zajistil kýžený efekt. To, co činí nutrikosmetické produkty výjimečnými, je, že pečují o pleť hloubkově, systematicky a komplexně. Oproti tomu lokální péče nemá schopnost proniknout hlouběji a působí jen na povrchu pokožky. Pokud se ale snažíme zabránit viditelným projevům stárnutí kůže, je zbytečné zaměřovat své úsilí jen na svrchní část pokožky, protože tyto buňky jsou předurčeny k odumírání. Je tedy třeba vyživovat především nižší vrstvy a dlouhodobě se je pokoušet posilovat zevnitř pomocí živin a účinných látek, které projdou trávicím traktem a v tenkém střevě se vstřebají do krevního oběhu, odkud putují na místo, kde jich je nejvíce potřeba.

Co nutrikosmetika dokáže?

Mezi největší benefity nutrikosmetických produktů bezesporu patří jejich schopnost redukovat vrásky bojem proti volným radikálům (zdroj) vznikajícím v důsledku slunečního záření, zabraňují také poškození pleti vlivem vnějších faktorů i erytémům, jejichž příčnou jsou záněty. Po čase užívání můžete očekávat pevnější, jemnější a zářivější pleť, prokazatelně také minimalizují stařecké skvrny a v neposlední řadě revitalizují a zlepšují kvalitu vlasů nebo nehtů. Je však třeba mít na paměti, že účinky nutrikosmetiky nebudete pozorovat okamžitě, ale často se projeví až po několika týdnech, o to dlouhodobější účinek ale můžete očekávat. Efektivitu vnitřní péče potvrzují nejen mnohé studie, ale i rychlost růstu globálního trhu s nutrikosmetikou (zdroj). Do budoucna se dokonce očekává, že v letech 2022-2028 trh poroste tempem 8,2 % a do konce roku 2028 dosáhne hodnoty přibližně 12,7 miliardy amerických dolarů.

Špičkovou výživu pro pleť s maximální možnou účinností, která je navíc podpořena desítkami odborných studií a inspirována výzkumy z oblasti anti-agingu, hydratace a buněčné výživy, představují i naše MOLECOOL ICONIC BEAUTY TABS . Ty kromě zinku, biotinu, aminokyseliny L-cystein a selenu obsahují i značkovou kyselinu hyaluronovou HAPLEX® (zdroj) s nejnižší molekulovou hmotností na trhu, díky níž je kyselina velmi dobře vstřebatelná a plně využitelná pro organismus. Výrazně tak redukuje vrásky, zvyšuje jas a pružnost pokožky. Navíc je získávána sofistikovaným způsobem – fermentací. Další patentovanou látkou v našich tobolkách jsou pak rostlinné fytoceramidy z rýže ORYZA® (zdroj), které patří mezi nejzásadnější ingredience krásy na trhu. Po šesti měsících užívání totiž zvyšují hydrataci pokožky i její elasticitu, zpevňují povrch pleti a snižují hloubku vrásek. 

Vnitřní + vnější péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACK

2 měsíční, unikátní omlazující kúra spojuje vnitřní a vnější péči o pleť, s vysokým anti-ageingovým účinkem.Obsahuje celkem 14 patentovaných látek.

1990 Kč
Vnitřní péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY CAPS

Špičková výživa obsahuje 2 prvotřídní patentované látky s prvotřídní účinností a vstřebatelností, podpořené skupinou minerálů a vitamínů. Omlazuje, projasňuje a hydratuje pokožku celého těla.   
 
1390 Kč

Začněte 60-ti denní transformaci již dnes.

MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACK