SKIN & BODY NEWS

 HEALTHY • LIFESTYLE • TRANSFORMATION • NUTRICOSMETICS CARE • LOVE YOUR BODY • SKIN IS YOUR FASHION •

Čím menší, tím lepší: Jaké jsou účinky různých forem kyseliny hyaluronové na naši pleť?

Sdílejte

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

O blahodárné účinky, které má kyselina hyaluronová na zachování jemnosti a pružnosti pleti, jsme se s vámi už podělili. Nelze se tak divit, že její schopnosti perfektně vyživovat a hydratovat pokožku využívají společnosti zabývající se zdravím a krásou po celém světě. Není ale kyselina jako kyselina, a i tato molekula mládí má různé typy, které se pyšní odlišnými účinky.

Na začátek je důležité zmínit, že na trhu jen zřídka narazíte na čistou kyselinu hyaluronovou a velmi často se volí pouze jejích solí, jako je například hyaluronát sodný. Každopádně kyselinu hyaluronovou i hyaluronát sodný lze rozpustit ve vodě a stejně se i rozkládají, takže v kosmetických prostředcích najdete nakonec zcela stejnou molekulu (1) s identicky prospěšnými vlastnostmi. Samotná kyselina i její sůl mají vysokou schopnost bojovat se záněty pokožky, vázat na sebe vodu a pomáhají tak s hydratací a vyhlazováním vrásek. (2) Co se týká schopnosti pronikání do pokožky, záleží v obou případech na velikosti molekul. Kyselina hyaluronová s velkou molekulovou hmotností pokožkou prakticky neproniká, zatímco kyselina s nižší molekulovou hmotností prostupuje kůží mnohem lépe.(3) Právě z důvodu odlišné efektivity a druhu působení se tak vyrábí v různých molekulových hmotnostech, které se udávají v tzv. daltonech. Každý typ pak pomáhá na jiném místě našeho těla a je jich hned několik. Představíme vám dvě nejzásadnější formy.

Čím menší, tím lepší

Vysokomolekulární forma kyseliny hyaluronové kvůli větším molekulám zůstává na povrchu pleti, kde vytvoří jemný film a zvláčňuje i hydratuje kožní buňky. Dokáže vyhladit jemné vrásky, chrání pleť před škodlivinami z vnějšího prostředí a má protizánětlivé účinky. Přestože je její účinek často poznat během krátké doby a po pár minutách tak můžete pozorovat lépe hydratovanou pleť, její efekt je krátkodobý a je také vhodnější pro vnější použití.

Nízkomolekulární forma kyseliny hyaluronové má pak naopak schopnost pronikat hluboko do kůže, kde působí na buněčné úrovni, čímž zaručuje delší efekt. Napomáhá dlouhodobé hydrataci pleti, regeneraci, stimuluje vlastní tvorbu kyseliny hyaluronové, navrací pleti pružnost a pomáhá vyplňovat hlubší vrásky. (4) Efekt se dostavuje při vnitřním (5) i vnějším použití.

Jelikož oba typy kyseliny hyaluronové působí trochu jinak, je dobré je vzájemně kombinovat, protože právě tak zajistíte, aby pleť byla dokonale hydratovaná. Právě vnitřní i vnější péči si můžete dopřát díky našemu MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACKU (6). V něm najdete výživové tobolky MOLECOOL ICONIC BEAUTY TABS s unikátní patentovanou kyselinou Haplex®, která má velmi nízkou molekulovou hmotnost, a také vysoce účinný krém MOLECOOL ICONIC BEAUTY CREAM  obsahující exkluzivní nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou Oligo HA (7) s prodlouženým hydratačním efektem.

Zdroje:
1. Contipro.cz
2. www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4371636/
3. www.madridge.org/journal-of-chemistry-and-research/ijcr-1000103.pdf
4. www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22052267/
5. www.researchgate.net/publication/282200035_Effects_of_low_molecular_weight_hyaluronic_acid_by_oral_intake_to_beautify_skin_-Placebo-controlled_double-blind_comparative_study-
6. www.mymolecool.com/produkt/molecool-iconic-beauty-pack/
7. www.mymolecool.com/wp-content/uploads/sites/2/2020/09/OLIGO-HA.pdf

Vnější péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY CREAM

Vysoce koncentrovaný omlazující krém, inspirovaný špičkovými nano a high-tech technologiemi, obsahujícími 12 patentovaných látek, účinně bojuje proti stárnutí pleti, zvyšuje hydrataci, pevnost a eliminuje drobné linky a vrásky.
1350 Kč
Vnitřní péče

MOLECOOL ICONIC BEAUTY CAPS

Špičková výživa obsahuje 2 prvotřídní patentované látky s prvotřídní účinností a vstřebatelností, podpořené skupinou minerálů a vitamínů. Omlazuje, projasňuje a hydratuje pokožku celého těla.
1390 Kč
Vnější péče

MOLECOOL EYE PATCH MASK pack

Expresní hydrogelové oční náplasti MOLECOOL EYE PATCH MASK jsou prvními organickými a veganskými náplastmi na trhu. Díky svému jedinečnému tvaru, pokrývajícímu celou oblast očního okolí.
890 Kč

Začněte 60-ti denní transformaci již dnes.

MOLECOOL ICONIC BEAUTY PACK